Blindman. Andriy Benytskyi / Volodymyr Gavrysh

Głównym bohaterem komiksu jest osoba pozbawiona podstawowego receptora – wzroku, ale pozornie nieodwracalna wada staje się absolutną zaletą: koncentracja, rzetelność, integralność zmysłów pozwala mu zaglądać głęboko do wnętrza rzeczy. Podczas całej akcji Blindman stoi przy murze, przez który przenika alegorycznie i w formie poetyckiej opisuje swoje wrażenia z tego, co usłyszał.
„BLINDMAN” urodzony w wizualnej ciszy: z białej, płaskiej powierzchni powoli wyłaniają się formy reliefowe: wydają się statyczne, ale wystarczy zmienić kąt widzenia lub światła i nowy cień tworzy zupełnie inne kształty, niektóre formy znikają, inne pojawiają się.
Na pierwszy rzut oka komiks „BLINDMAN” może wydawać się komiksem dla osób niewidomych. Tak, oni mogą odczytać obrazy za pomocą dotyku i tekst wpisywany za pomocą Braille’a, który jest dla nich zwyczajowy. Ale konceptualnym zadaniem tego komiksu jest zanurzenie widzącej osoby w najbardziej niewygodnym systemie znaków, nawet krótki pobyt w którym będzie wymagał od niej niewiarygodnego wysiłku.
Obrazy wykonane są techniką ślepego tłoczenia, tekst napisany alfabetem Braille’a, język – angielski.