Podaruj bezpieczeństwo!

Przekaż 1,5% podatku KRS: 0000342283 „NASZ WYBÓR”

 

Poznaj historię Lva

Lev ma 10 lat. Razem z mamą opuścił Ukrainę, by szukać bezpieczeństwa w Polsce. Znaleźli schronienie w Ukraińskim Domu. Lev chodzi do ukraińskiej szkoły, dzięki czemu kontynuuje naukę, ma kontakt z rówieśnikami, którzy mają za sobą podobne doświadczenia. Zdarza się, że w nocy budzi się przerażony, kiedy zza okna dobiega odgłos przejeżdżającej karetki, klakson lub jakieś okrzyki. Przybiega wtedy do Mamy i chce szukać schronu. Chociaż jest mały i nie wie wielu rzeczy, rozumie czym jest wojna.

” Obudził mnie głośny dźwięk. Nie wiedziałem, co się dzieje. Wystraszyłem się. Zatkałem uszy, wyskoczyłem z łóżka i pobiegłem do mamy. Nerwowo biegała po mieszkaniu. Widziałem, że też się boi. Wytłumaczyła mi, że ten dźwięk to syrena alarmowa i że wyje, kiedy do naszego domu zbliżają się bomby. ” 

Takich dzieci jak Lev są w Polsce setki tysięcy. Do ukraińskiej szkoły prowadzonej przez nas chodzi  270 dzieci. Wielu z nich korzysta z pomocy psychologa, by przezwyciężyć swoje traumy i lęki. Ich utrzymanie pochłania duże środki, ale to wsparcie jest niezbędne, żeby dać im możliwość prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie i integracji w nowym kraju. 

Pomóż takim dzieciom jak Lev spokojnie spać w nocy. Podaruj im poczucie bezpieczeństwa. Przekaż nam 1,5% swojego podatku. 

Wpisz w swój PIT KRS 0000 342 283 Nasz Wybór

*Pragniemy ochronić wizerunek Lva, dlatego zdecydowaliśmy się, nie pokazywać jego twarzy.

 

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Przekaż nam 1,5% podatku. KRS: 0000342283

PODARUJ IM POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA.

KRS: 0000342283 „NASZ WYBÓR”