Podaruj bezpieczeństwo!

Przekaż 1,5% podatku KRS: 0000342283 „NASZ WYBÓR”

 

Poznaj historię Raisy

Raisa uciekła z synem z ob. chersońskiego 9 miesięcy temu. W Ukrainie pozostał jej ojciec, któremu udało się przeżyć rosyjską niewolę. 

W kwietniu, kiedy nasiliła się agresja rosyjska, Tato obudził mnie i kazał mi uciekać z kraju. Chciał, bym ratowała siebie i syna. Wkrótce po przyjeździe do Warszawy straciłam z nim kontakt. Przez 6 dni nie odpowiadał na moje wiadomości. Mój przyjaciel pokonał wiele kilometrów pieszo, by sprawdzić, czy Ojciec żyje. Dowiedział się, że trafił do niewoli” – opowiada Raisa.

” Tato został wrzucony do głębokiej jamy wykopanej w lesie z pięcioma innymi mężczyznami. Nie mieli przestrzeni, by się poruszać, a także wypróżniać. Dokuczał im mróz i głód. Czasami rzucali im jakieś jedzenie, ale Tato opowiadał, że nawet pies by tego nie tknął. ” 

Mężczyzna doświadczył wielkiej traumy. Kiedy wrócił do domu, milczał przez dwa dni. Raisa bardzo się o niego martwi. Za każdym razem, kiedy wraca do tej historii, czuje głęboki smutek i bezsilność.  Stara się jednak najlepiej, jak potrafi,  odnaleźć w nowej rzeczywistości. W Ukraińskim Domu odnalazła wielowymiarowe wsparcie. 

Dotychczas pomogliśmy już ponad 90 000 osób. To bardzo dużo. Tyle osób wypełniłoby aż 360 samolotów typu Boeing 717. Kolejne wciąż przybywają i potrzebują naszej pomocy. 

Niedługo będziecie rozliczać swój PIT. Prosimy Was o przekazanie nam 1,5%.

Nasz nr KRS: 0000342283 Nasz Wybór

Działajmy razem!

Wróć…

 

KRS: 0000342283 „NASZ WYBÓR”