кozdIlovI: poezja, muzyka, wizualizacja. Występ na żywo: Mykhailiuk, Żadan, Sikora, Worsoba, Glow

Fundacja „Nasz Wybór” / Ukraiński Dom w Warszawie zaprasza 1 października o godz. 19.00 na artystyczny występ na żywo rozdIlowI.

rozdIlowI to interakcja między literaturą, muzyką, obrazem wizualnym. Wszystkie trzy elementy rozwijają się w czasie rzeczywistym w ciągu dwóch godzin, gdy uczestnicy projektu są na scenie. Każda z dyscyplin z których się składają rozdIlowI może istnieć osobno. Ale mogą one także wzajemnie się wzmacniać. Obecnie projekt rozdIlowI łączy nie tylko trzy dyscypliny artystyczne, ale także trzy kraje sąsiadujące – Ukrainę, Białoruś i Polskę.

To bardziej akt, niż przedstawienie lub recytacja. To pewnego rodzaju akt uczucia, który jest całkowitym zanurzeniem w gęstej ciemnej przestrzeni serca drugiego człowieka, którego każde poruszenie się – radosne lub zrozpaczone – odstrasza najważniejsze wspomnienia i najbardziej ukrywane marzenia. Jednocześnie rozdIlowI, paradoksalnie, są rzeczą niezwykle lakoniczną, a zatem niezwykle przejmującą. / Zhenia Oliinyk, TEATR /

… „rozdIlowI” – o sile próżni, która często jest siedliskiem istnienia ludzi, gwarantem ich niewidzialnego odosobnienia. O wszechmocy miłości, która może wypełnić, dezaktywować, zamienić tę próżnię w koszmarny sen-wspomnienie. O tym, jak strasznie żyć, ale żyć naprawdę się chce … I to wielka radość, że tak głęboki projekt jest poza granicami undergroundu. / Igor Panasov, CULTPROSTIR /

* rozdIlowI zebrali się w 2012 roku – od tego czasu projekt współpracował z różnymi muzykami i artystami sztuki wideo, odbywał się w różnych lokalizacjach. Eksperyment trwa. Uczestnicy projektu:
Olia Mykhailiuk, Kijów – autorka projektów multidyscyplinarnych z udziałem znanych ukraińskich pisarzy, muzyków, artystów sztuki wideo. Kontynuuje eksperymenty w tej płaszczyźnie. Projekt obejmuje jej koncepcję, wybór tekstu, wizualizację.
Сергій Жадан [офіційна сторінка], Charków – jest jednym z najbardziej znanych pisarzy ukraińskich. Jego prace zostały przetłumaczone na dziesiątki języków, nagrodzone licznymi nagrodami, pokazane i wystawiane w teatrach w różnych krajach. Aktywnie współpracuje z artystami i muzykami. W projekcie są jego teksty autorskie, głos.
Alexey Vorsoba, Mińsk – kompozytor, akordeonista. Lider instrumentalnego trio PortMone, wysoko ceniony przez ekspertów muzycznych i publiczność festiwalową od Portugalii po Iran. W projekcie są jego kompozycje autorskie, akordeon.
Tomasz Sikora, Wrocław – muzyk, kompozytor, filozof. Znany z udziału w zespole Karbido, który występował w całej Europie, a także w Chinach, Australii i USA. Projekt obejmuje jego autorskie kompozycje, saksofon, soundbox.
Sergey Glow, Iwano-Frankiwsk – jest artystą sztuki wideo. Jego prace medialne były wystawiane w galeriach w Ukrainie, Polsce, Niemczech. Często współpracuje z twórcami, wykonawcami, muzykami, aktorami. W projekcie są jego wizualizacja i efekty.

Strona projektu – http://rozdilovi.org Projekt realizowany jest przy wsparciu Ukraińskiego Funduszu Kulturowego i Narodowego Centrum Kultury.
Partnerem projektu jest Fundacja Garaż Hermetyczny, Warszawa.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!!!