Klub Dziecięcy „Rękawiczka”

W programie w języku ukraińskim:

– zabawy integracyjne;

– zapoznanie się z bajkami, piosenkami, wierszami;

– działalność twórcza;

– zajęcia poznawcze;

– warsztaty i eksperymenty.

Grupa 2-6 lat sobota, 11:00 -14:00
Opłata za godzinę zajęć (bez abonamentu) – 10 zł
Zapisy pod adresem [email protected] tel.: 727 88 70 31
„Rukawyczka” na Facebooku: www.facebook.com/rukawyczka

Adres:

Ukraiński Dom, ul. Zamenhofa 1, Warszawa

Zapisy: [email protected]

Telefon: 727 887 031

Osoby odpowiedzialne za program:

Jana Sira fotoYana Sira urodziła się w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie. W Polsce mieszka od 10 lat. Jej dziadek był Polakiem, dlatego rodzice posłali ją do polskiej szkoły, po ukończeniu której zdała na studia do Polski. Skończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą na Uczelni Łazarskiego.

Wykorzystuje wiedzę teoretyczną, nabytą na studiach w pracy z dziećmi i wychowując 7 letnią córkę. Nieprzerwanie od 12 lat pracuje z dziećmi: zaczynała jako wolontariusz w świetlicy Caritas Spes w szkole średniej, następnie pracowała jako nauczyciel w placówce żłobkowo – przedszkolnej, obecnie jako kierownik klubu dziecięcego „Rękawiczka” przy Fundacji Nasz Wybór.

Ponadto na terenie gminy Wołomin we współpracy z Fundacją Mamy Wołomin przeprowadziła cykl warsztatów dla rodziców z umiejętności wychowawczych. W 2012 roku zorganizowała przy wsparciu Fundacji Inna Przestrzeń cykl spotkań pt. „Warsztaty twórczości wszechstronnej”, od tamtej pory prowadzi liczne warsztaty rękodzielnicze.

jana_gorodecka_fotoJanina Gorodetska urodziła się na Ukrainie w Charkowie. Ukończyła psychologię na Narodowym Pedagogicznym Uniwersytecie im. G. S. Skoworody w Charkowie.

Przez 5 lat pracowała jako psycholog w liceum w Charkowie 5. Ukończyła również kursy pedagogiczne metody Marii Montessorii. Pracowała 4 lata w Charkowie w Centrum Montessori. Ma męża i dwoje dzieci Marinę i Nikitę. Do Warszawy przyjechali rok temu z wizytą do matki, ale … postanowili zostać na dłużej. W tej chwili pracuje w Dziecięcym Klubie „Rękawiczka” w Ukraińskim Domu.