rozdIlowI: spotkanie z uczestnikami projektu (Mykhailiuk, Żadan, Sikora, Worsoba)

rozdIlovI jest interakcyjnym projektem pomiędzy literaturą Serhija Żadana, muzyką Alexeya Vorsoba, Tomasza Sikory, obrazem wizualnym Olii Mykhailiuk, Sergeya Glowa.

W jaki sposób napisane poetyckie linie zyskują wartość wizualną, a ich dźwięk przeplata się z utworem muzycznym? Jakich odcieni owym transformacjom nadają języki tłumaczenia?

30 września o godzinie 19:00 w Ukraińskim Domu w Warszawie odbędzie się spotkanie z uczestnikami projektu rozdIlovI – reżyserem i autorem jego wizualizacji Olią Mykhailiuk, pisarzem Serhijem Żadanem, muzykami Tomaszem Sikorą i Ołeksijem Worsobą, a także tłumaczami na język polski Jackiem Podsiadło, Valentyną Folts i Michałem Petrykiem – o subtelności nowego sposobu #rozdIlovI-tłumaczenia, o tym, jaką rolę w nim odgrywają pauzy, muzyka i obrazy wizualne, o interaktywnych możliwościach strony, o podejściu do nowoczesnych technologii, o obecności i (nie)zależności w sieciach społecznościowych.

Obecnie rozpoczęły się intensywne prace nad wersją cyfrową, w szczególności nad stroną rozdilovi.org. Uczestnicy projektu nazywają ją anty-stroną. Być może na tle ogólnego przyspieszenia, rozszerzania, uproszczenia ta wirtualna przestrzeń pozostaje ponadczasową, wymaga uwagi, zanurzenia i interakcji.

Olia Mykhailiuk, autorka idei projektu rozdIlovI: Strona powstała w wyniku poszukiwania formy, w której będziemy dzielić się naszymi dziełami ze światem. Ponieważ rozdIlovI nie jest standardowym albumem liniowym, nie można go umieścić w sieci jako zestawu utworów, on ma pewną cykliczność, powrót do charakterystycznych stanów i swoje pauzy, ale jest też los nieoczekiwanego.

Projekt realizowany jest przez Agencję ArtPole przy wsparciu Ukraińskiego Funduszu Kultury.

Zapraszamy!