Spotkanie z Anne Applebaum i prezentację jej książki o Wielkim Głodzie na Ukrainie

Fundacja „Nasz Wybór” wraz z partnerami Związkiem Ukraińców w Polsce i Wydawnictwem Agora zapraszają na spotkanie z amerykańską reporterką, publicystką i historyczką Anne Applebaum i prezentację jej książki o Wielkim Głodzie na Ukrainie.

Spotkanie poprowadzi Prof. dr hab. Tomasz Stryjek.
Spotkanie będzie po polsku.

„Czerwony głód” (oryg. Red Famine) to wstrząsająca opowieść o głodzie na Ukrainie jest jednym z największych obok Holocaustu aktów zbrodni przeciwko ludzkości w Europie XX wieku. Książka miała swoją światową premierę w październiku 2017 r. W Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 28 lutego 2018 r. Przełożyły Barbara Gadomska i Wanda Gadomska.

Anne Applebaum – amerykańska dziennikarka, historyczka, profesor na London School of Economics, publicystka „The Washington Post”, pisze również dla “Gazety Wyborczej”. Znawczyni Europy Środkowo-Wschodniej, autorka książek „Za żelazną kurtyną” oraz „Gułagu”, za który otrzymała Nagrodę Pulitzera (2004). Jej najnowsza książka to “Czerwony głód” (światowa premiera październik 2017, polska premiera luty 2018). Ukończyła Uniwersytet Yale, studiowała również na London School of Economics i Uniwersytecie Oksfordzkim. Publikowała w “The Economist”, “The Spectator”, “The Evening Standard”.

Strona wydarzenia na facebook