Spotkanie autorskie z Leszkiem Szerepką

Ukraiński Dom w Warszawie z okazji kolejnej rocznicy „Rewolucji Godności” zaprasza państwa na spotkanie z Leszkiem Szerepką, autorem książki „Ukraiński gambit”.

Leszek Szerepka, jest historykiem, dyplomatą, ekspertem od spraw wschodnich.

„Ukraiński Gambit” to jego debiut literacki. Książka z gatunku political fiction, jest doskonale osadzona w realiach ukraińskich, które autor zna z autopsji. Akcja powieści obejmuje okres między listopadem 2013 r. a lutym 2014 r. i w znacznej części rozgrywa się na kijowskim Majdanie Niezależności. Zręcznie poprowadzona intryga ujawnia kulisy gry, której stawką jest europejska przyszłość Ukrainy. Książka stara się pokazać zróżnicowanie tego kraju, jego tragiczną historię, która wpływa na losy i kształtuje postawy jego mieszkańców. Dla głównego bohatera powieści, Stasa Sycza, młodego studenta z Kołomyi, który trochę przypadkowo znalazł się w centrum wydarzeń, Majdan jest nie tylko doświadczeniem pokoleniowym, ale także szkołą życia. Stas przekonuje się, że cena zwycięstwa często potrafi odebrać jego smak.

Spotkanie poprowadzi Oleksandra Iwaniuk – doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, pisarka, założycielka Klubu literackiego Po Sąsiedzku.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Zapraszamy!