Tectumque. Veronika Cherednychenko. Wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż indywidualnej wystawy Veroniki Cherednychenko „Tectumque”.
Wernisaż: 29.10.2021r, g. 18:00 – 21:00
Czas trwania wystawy: 29.10 – 29.11.2021
Adres: Zamenhofa 1
Każdy z nas ma swoje lęki, lęk przed ciemnością, wodą, odmiennością, miłością, życiem, zwierzętami, lęk przed samym sobą, lek przed lękiem, przed swoimi myślami itd. Wszystkie te lęki biorą swój początek z dzieciństwa i się różnie manifestują w życiu każdego. Obrazy z dzieciństwa każdego człowieka pełne opowieści o złych czarownicach, wilkołakach, które w przebraniu dobrych ludzi cieszą się zaufaniem, żeby terroryzować księżniczki, dzieci i dobre wróżki.
Jedynie w ukryciu widz może je zobaczyć z bezpiecznej odległości. Bohaterowie na scenie albo budzą zaufanie albo niegatyw. Często pozostają neutralni ale tylko widz może zrozumieć, czy są zagrożeniem czy przyjaciółmi.
„Tectumque” (z łac. schronienie) – nazwa sceny wirtualnej rzeczywistości, nad którą artystka pracowała podczas półrocznego stypendium Gaude Polonia. Główną ideą pracy było pobudzenie świadomości, wyobraźni, stworzenie magicznej atmosfery snu.
W galerii Dim artystka zaprezentuje serię rysunków i pracę video, w których głównymi bohaterami są abstrakcyjne postaci sceny.
Veronika Cherednychenko urodziła się w 1994 roku w Chersoniu. Studiowała we Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych (2014-2020) i Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (program wymiany studenckiej 2017-2018).
Artystka pracuje w różnych mediach, klasycznych i współczesnych. Brała udział w licznych wystawach w Ukrainie i za granicą.