Zapomnienie (Tania Malarczuk)

Zapraszamy 27 lutego o 18.00 na kolejne spotkanie Klub Literacki PO SĄSIEDZKU wokół książki Tani Malarczuk „Zapomnienie”.

Zapomnienie jest opowieścią o ukraińskiej państwowości, jej niełatwym kształtowaniu się i jeszcze trudniejszych próbach jej obrony. Centralną postacią jest tu Wacław Lipiński – z pochodzenia Polak, z wyboru Ukrainiec, twórca nowoczesnego konserwatyzmu ukraińskiego i zagorzały przeciwnik myśli nacjonalistycznej.

Klub Literacki PO SĄSIEDZKU powstał w celu przybliżenia dialogu i porozumienia między Polakami a ich wschodnimi sąsiadami poprzez literaturę. W ramach spotkań Klubu czytamy i omawiamy książki dotyczące wschodu Europy: reportaże, książki historyczne, podróżnicze oraz powieści. Wychodzimy z założenia, że dobra literatura potrafi walczyć ze stereotypami, przeciwstawia się propagandzie oraz pomaga zobaczyć istotę rzeczy. Dobre książki ułatwiają dialog oraz sprzyjają porozumieniu.

Wszystkie spotkania są bezpłatne, odbywają się w języku polskim w otwartej, przyjaznej atmosferze. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

Źródło opisu i obrazu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4890176/zapomnienie

Pokaż mniej