Największe wydarzenie technologiczne w Europie!

Tech-life balance na Perspektywy Women in Tech 2024!

Zapraszamy na największe wydarzenie technologiczne w Europie!

Szósta edycja wyjątkowej konferencji dla kobiet w technologiach, czyli Perspektywy Women in Tech Summit 2024, odbędzie się 12-13 czerwca w Warszawie (EXPO XXI) i z dużym prawdopodobieństwem, tak jak przed rokiem, gościć będzie co najmniej 10 000 uczestniczek i uczestników z ponad 80 krajów. Partnerzy wydarzenia (blisko 100!) to największe firmy technologiczne oraz najlepsze uczelnie techniczne. To tylko kilka ważnych liczb, z jakimi startuje w 2024 rok organizator wydarzenia: Fundacja Edukacyjna Perspektywy.
Dzięki uprzejmości Organizatora nasz fundacja otrzymała kod upoważniający do zakupu biletu ze zniżką 60%.
Osoby zainteresowane otrzymaniem takiej zniżki prosimy o kontakt  [email protected].
Ilość kodów rabatowych jest ograniczona do 80 więc zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z nami!

Organizujemy Perspektywy Women in Tech Summit, ponieważ od lat troszczymy się o zwiększenie udziału kobiet w IT/Tech, by technologiczna przyszłość świata była tworzona z myślą o potrzebach wszystkich użytkowników, a proponowane rozwiązania stawały się coraz lepsze dzięki uwzględnianiu różnorodnych perspektyw − mówi dr Bianka Siwińska, pomysłodawczyni konferencji i CEO Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Tematem wiodącym tegorocznej konferencji jest tech – life balance. Jak tłumaczy dr Siwińska: − Technologia to nasza supermoc, ale musimy zadbać o to, by była dla nas jak najbardziej przyjazna. W świecie, w którym jesteśmy nieustannie bombardowani_ane innowacjami, newsami i aktualizacjami, opanowuje nas coraz większe cyfrowe zmęczenie. Stąd właśnie hasło tegorocznego Perspektywy Women in Tech Summit i propozycja na cały rok jako Year of Tech-Life Balance.

W ten sposób po raz kolejny Perspektywy Women in Tech Summit stanie się miejscem dyskusji wyprzedzającej tematy standardowo podejmowane na konferencjach technologicznych. 

Konferencja Perspektywy Women in Tech Summit w ciągu zaledwie kilku lat stała się największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie i Azji. Traktowana jest też jako stałe miejsce spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych. Co roku ogłaszamy w czasie PWiTS zestawienie TOP-100, czyli listę najlepszych ekspertek specjalizujących się w różnych technologiach, nauce i innowacjach (AI, cloud computing, 5G, cybersecurity) – w roku 2024 tematem TOP-100 będzie data science.

O Organizatorze:

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – uznana organizacja non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce. Prowadzimy szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE, LeaderSHEp Academy, Shesnnovation Academy, Dziewczyny do nauki!, Dziewczyny w grze, a także program stypendialny dla studentek informatyki: Nowe technologie dla dziewczyn. W większość działań wbudowujemy element mentoringu – bo wierzymy w wartość relacji, w której osoby z doświadczeniem chcą się nim dzielić z dziewczynami z potencjałem. Od 17 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach pionierskiej i największej w Polsce akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!
Więcej o projektach: https://womenintech.perspektywy.org/