Fakty i mity o migracji Ukraińców do krajów Wyszehradzkich

Fundacja „Nasz Wybór” oraz organizacja „Europa bez Barier” zapraszają dziennikarzy oraz osoby zajmujące się badaniem migracji ekonomicznej do Polski na prezentację Poradnika dla dziennikarzy o mitach i stereotypach o ukraińskiej migracji ekonomicznej do krajów Wyszehradzkich.

Program seminarium:
1. Myroslava Keryk (Fundacja „Nasz Wybór)”. Migranci z Ukrainy w Polsce: wizerunek medialny a rzeczywistość. Wystąpienie w j. polskim.
2. Pavlo Kravchuk (Europa bez Barier), Główne stereotypy o migracji ekonomicznej i migrantach ekonomicznych w Ukrainie oraz prezentacja Poradnika „Mity i stereotypy o ukraińskiej migracji zarobkowej” (j. ukraiński i polski). Prezentacja w j. angielskim.
3. Dyskusja z udziałem dziennikarki i ekspertki z dziedziny migracji ukraińskiej do Polski Olena Babakova.

Zapraszamy 15.04.2019 w godzinach 10:00-12:00

Wydarzenie jest zorganizowane przez Fundację „Nasz Wybór” oraz „Europę Bez Barier” w ramach projektu “Promoting evidence-based media coverage of labour migration from Ukraine to V4 countries” finansowany przez International Visegrad Fund

Ukraiński Dom to organizacja działająca od 2009, prowadzona przez imigrantów z Ukrainy i Polaków. Specjalizujemy się we wsparciu informacyjnym imigrantów, przeciwdziałaniu wykluczeniu i dyskryminacji, prowadzimy także szereg działań skierowanych na integrację imigrantów z polskim społeczeństwem. Od 24 lutego 2022 prowadzimy na szeroką skalę kompleksowe wsparcia dla osób uciekających przed wojną: ogólnopolską infolinię, punkt konsultacyjny, wsparcie mieszkaniowe, doradztwo zawodowe, pomoc w wejściu na rynek pracy i inne.

Federacja Mazowia to największa w województwie mazowieckim regionalna federacja organizacji pozarządowych. Działa od 20 lat na terenie jako dobrowolne porozumieniem ponad 75 różnorodnych NGO-sów. Misją Federacji jest wspieranie rozwoju III sektora w naszym województwie. Wierzymy, że wpływa to na rozwój całego regionu i buduje dojrzałe społeczeństwo obywatelskie. Działania Federacji są w pierwszej kolejności skierowane do organizacji członkowskich. Celem Federacji jest wspomaganie mazowieckich organizacji pozarządowych w rozwoju i skutecznym działaniu na rzecz lokalnych społeczności.

Kontakt:
[email protected]
tel.kontaktowy: 514 511 086