Rejestracja dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych. Spotkanie informacyjne dla migrantów

Ukraiński Dom zaprasza na spotkanie informacyjne dla migrantów na temat „Rejestracja dzieci do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych”, które odbędzie się 2 marca 2021 online, transmisję na żywo można oglądać na stronie Ukraińskiego Domu.

Spotkanie będzie dotyczyło rejestracji dzieci do placówek przedszkolnych  i szkół podstawowych w Polsce i będzie składało się z dwóch części: krótkiej prezentacji i odpowiedzi na pytania, które można już zostawić na naszej stronie lub zadać bezpośrednio w trakcie spotkania, pisząc komentarz pod transmisją na żywo.

Na spotkaniu dowiesz się o tym:
– jaki jest system placówek przedszkolnych w Polsce
– jak zapisać dziecko do żłobku
– jak zarejestrować dziecko do przedszkola
– co to jest klasa zerowa („zerówka”)
– jak zapisać dziecko do pierwszej klasy szkoły podstawowej
– jakie są warunki rejestracji dzieci do tych instytucji
– jakie są wymagane dokumenty do zapisów

Spotkanie poprowadzi Oleksandra Pustova, pracowniczka Punktu Konsultacyjnego dla Migrantów.

Język spotkania: ukraiński.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – 
Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Ukraiński Dom to organizacja działająca od 2009, prowadzona przez imigrantów z Ukrainy i Polaków. Specjalizujemy się we wsparciu informacyjnym imigrantów, przeciwdziałaniu wykluczeniu i dyskryminacji, prowadzimy także szereg działań skierowanych na integrację imigrantów z polskim społeczeństwem. Od 24 lutego 2022 prowadzimy na szeroką skalę kompleksowe wsparcia dla osób uciekających przed wojną: ogólnopolską infolinię, punkt konsultacyjny, wsparcie mieszkaniowe, doradztwo zawodowe, pomoc w wejściu na rynek pracy i inne.

Federacja Mazowia to największa w województwie mazowieckim regionalna federacja organizacji pozarządowych. Działa od 20 lat na terenie jako dobrowolne porozumieniem ponad 75 różnorodnych NGO-sów. Misją Federacji jest wspieranie rozwoju III sektora w naszym województwie. Wierzymy, że wpływa to na rozwój całego regionu i buduje dojrzałe społeczeństwo obywatelskie. Działania Federacji są w pierwszej kolejności skierowane do organizacji członkowskich. Celem Federacji jest wspomaganie mazowieckich organizacji pozarządowych w rozwoju i skutecznym działaniu na rzecz lokalnych społeczności.

Kontakt:
[email protected]
tel.kontaktowy: 514 511 086