Wieczór autorski Andrija Lubki

Drodzy czytelnicy i czytelniczki,

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze znanym ukraińskim pisarzem Andrijem Lubką, który zaprezentuje w Warszawie swoją ostatnią książkę „Twój wzrok. Cio-cio-san”.

Według fabuły pijany sędzia zabija młodą kobietę na przejściu dla pieszych i unika kary. Mąż zabitej kobiety nie należy do tych osób, które można łatwo kupić lub zastraszyć. Zaczyna więc własne śledztwo w tej sprawie.

Jest to psychologiczny detektyw o współczesnej Ukrainie, gdzie cena życia człowieka szacuje się większością łapówki, a zabójcy stoją w pierwszych szeregach podczas nabożeństw w największych cerkwiach Ukrainy. Kwestie dobra i zła nie są w tej historii czymś oczywistym, trzymając czytelnika w napięciu do samego końca powieści.

Książka zostanie prezentowana przez samego autora, Andrija Lubkę, który przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Michał Boni, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Jedną z pasji Europosła jest czytanie książek, a biorąc pod uwagę jego częste wyjazdy na Ukrainę, ma na celu popularyzowanie dobrych ukraińskich pisarzy w Polsce.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę z podpisem autora.

Zapraszamy 18.04.2019 gpdz. 19:00

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Moderacja: Sasza Iwaniuk

Ukraiński Dom to organizacja działająca od 2009, prowadzona przez imigrantów z Ukrainy i Polaków. Specjalizujemy się we wsparciu informacyjnym imigrantów, przeciwdziałaniu wykluczeniu i dyskryminacji, prowadzimy także szereg działań skierowanych na integrację imigrantów z polskim społeczeństwem. Od 24 lutego 2022 prowadzimy na szeroką skalę kompleksowe wsparcia dla osób uciekających przed wojną: ogólnopolską infolinię, punkt konsultacyjny, wsparcie mieszkaniowe, doradztwo zawodowe, pomoc w wejściu na rynek pracy i inne.

Federacja Mazowia to największa w województwie mazowieckim regionalna federacja organizacji pozarządowych. Działa od 20 lat na terenie jako dobrowolne porozumieniem ponad 75 różnorodnych NGO-sów. Misją Federacji jest wspieranie rozwoju III sektora w naszym województwie. Wierzymy, że wpływa to na rozwój całego regionu i buduje dojrzałe społeczeństwo obywatelskie. Działania Federacji są w pierwszej kolejności skierowane do organizacji członkowskich. Celem Federacji jest wspomaganie mazowieckich organizacji pozarządowych w rozwoju i skutecznym działaniu na rzecz lokalnych społeczności.

Kontakt:
[email protected]
tel.kontaktowy: 514 511 086