Mass media about us

Ukraińcy i Ukrainki w Polsce w czasie pandemii. Problemy i bolączki codzienności

TOK FM

Fundacja “Nasz wybór” przygotowała raport na temat sytuacji społeczności ukraińskiej, przede wszystkim kobiet – w pandemii w Polsce. O problemach z pracą, z opłaceniem mieszkania, z zapisaniem się na test na Covid-19 i wielu innych – w rozmowie z Myrosią Keryk, prezeską fundacji.

Raport o ukraińskich migrantkach w Polsce w czasie pandemii 17.03.2021

Polskie Radio Białystok

„Sytuacja ukraińskich migrantek w Polsce w czasie Covid – 19” to tytuł opublikowanego niedawno  raportu, który przygotowała Fundacja Nasz Wybór, we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla. Raport wskazuje, że pandemia nasiliła problemy, z którymi stykały się kobiety migrantki już wcześniej. Jednym z głównych są skomplikowane procedury legalizacji pobytu i pracy. O raporcie porozmawiamy z jego współautorką, prezes Fundacji Nasz Wybór Myroslawą Keryk.

Pandemia koronawirusa pogłębiła problemy ukraińskich imigrantek.
Wśród nich są trudności ze znalezieniem pracy, brak opieki społecznej czy możliwości nauki języka

NEWSERIA

Imigrantki z Ukrainy boleśnie odczuły skutki pandemii –wynika z badania Fundacji „Nasz Wybór” przeprowadzonego we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla. Wiele z nich straciło pracę przez zamknięcie gałęzi gospodarek, które chętnie zatrudniają Ukrainki, oraz mniejszy popyt na usługi sprzątania czy opieki nad dziećmi. W efekcie często zostały bez dochodów, dostępu do opieki społecznej i wsparcia rodzin w kraju. Mimo rządowego automatycznego przedłużenia zezwoleń na pobyt wiele osób zmagało się z trudnościami administracyjnymi. Dodatkowymi wyzwaniami są ograniczenie możliwości nauki języka polskiego i trudności związane z trybem zdalnym nauczania ich dzieci.

Praktycznie każda Ukrainka straciła pracę” – sytuacja migrantek w Polsce w czasie pandemii

TOK FM

Audycja TOKFM.pl “Światopogląd”, prowadzi Agnieszka Lichnerowicz. Rozmawia z Myroslavą Keryk i Ivanną Kyliushyk o raporcie Fundacji “Nasz Wybór”

Rzeczpospolita

Rzeczpospolita

Wysokieobcasy.pl

Wysokieobcasy.pl

Radio HB

Radio Wnet

Wysokieobcasy.pl

Polska w Praktyce

Polska w Praktyce