Infolinia

+48 727 805 764

Godziny działania infolinii:

poniedziałek-piątek:     10:00-18:00
sobota:                         10:00-17:00

Infolinia służy pomocą i wsparciem osobom z Ukrainy, które przyjechały do Polski. Konsultanci doradzają w sprawach legalizacji pobytu. Udzielają także informacji ogólnych o zasadach działania służby zdrowia, urzędów, ministerstwa edukacji i innych służb, aby obywatele
Ukrainy mogli poczuć się bezpiecznie oraz aby znali swoje prawa i obowiązki w nowym państwie. Konsultacje udzielane są w języku polskim i ukraińskim.

Komu pomagamy?

Zadaniem konsultantów jest udzielenie potrzebującym szerokiej i wszechstronnej informacji dotyczącej życia w Polsce, legalnego pobytu i pracy. Naszym głównym zadaniem jest udzielenie wsparcia informacyjnego nie tylko obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną, ale także wszystkim cudzoziemcom przebywającym w Polsce. W sytuacji, gdy zainteresowana osoba zgłasza się z bardziej złożonym problemem, konsultant może skierować ją do odpowiedniej instytucji czy organizacji specjalizującej się w danym zagadnieniu.

W czym możemy Ci pomóc?

Ukraiński Dom prowadzi infolinię i punkt konsultacyjny dla cudzoziemców w Polsce od 2016 roku. Wraz z eskalacją wojny w Ukrainie zadania naszego punktu uległy zmianom, a zakres pracy znacznie się powiększył. Z małego punktu konsultacyjnego (specjalizującego się w legalizacji pobytu) przekształciliśmy się w ośrodek udzielający szerokiego zakresu informacji o życiu i pobycie w Polsce. Na naszej infolinii, którą prowadzimy w języku ukraińskim i polskim, można uzyskać informacje z zakresu legalizacji pobytu w Polsce, spraw konsularnych, przekraczania granicy, poszukiwania pracy i procesu zatrudnienia, różnych spraw urzędowych, edukacji, spraw zdrowotnych oraz uzyskać odpowiedzi na ogólne pytania, związane z pobytem w Polsce.

Legalizacja

Udzielamy informacji odnośnie legalności pobytu w Polsce i procesów legalizacyjnych.

Ogólne porady

Udzielamy informacji odnośnie edukacji, spraw zdrowotnych, spraw urzędowych i innych.