Działania dla dzieci i młodzieży

Wydarzenia dla dzieci i młodzieży

W Ukraińskim Domu każde dziecko w wieku od 6 do 18 lat znajdzie coś dla siebie. Organizujemy zajęcia edukacyjno-rekreacyjne, warsztaty plastyczne, zajęcia artystyczne oraz obozy wakacyjne.

Nasze działania

Zajęcia z choreografii ukraińskiej

Zajęcia grupowe dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat odbywają się trzy razy w tygodniu i mają na celu rozwój elastyczności i artyzmu. Na zajęciach młodsza grupa uczy się skoków, pędów i innych kroków tańca ludowego, a także ruchów klasycznych, takich jak plié, tandu czy batmani. Uczniowie przyswajają techniki tańca w parze oraz podstawy pozycji dłoni i stóp. Grupa średniozaawansowana skupia się bardziej na klasycznych ruchach, natomiast grupa starsza dodaje do programu zajęć elementy już bardziej złożone.

 Dziecięcy zespół wokalny

Na odbywających się raz w tygodniu zajęciach śpiewu dla dzieci w wieku 9-14 lat dzieci uczą się podstaw śpiewu, prawidłowego oddychania i kontroli głosu. Wykonują także różne ukraińskie kompozycje muzyczne. Zajęcia przyczyniają się do doskonalenia słuchu muzycznego oraz umiejętności tempa i rytmu.

Program dla młodzieży „Idę na studia”

Projekt „Jestem abiturientem” to kompleksowy program wsparcia przeznaczony specjalnie dla nastolatków, którzy kończą szkołę i planują podjąć naukę w placówkach oświatowych. Program trwa od kwietnia do czerwca i będzie obejmował następujące elementy: przygotowawcze kursy językowe, coaching samorozwoju oraz spotkania informacyjne na temat dalszych kroków po ukończeniu studiów. 

Program składa się z trzech komponentów:

– intensywny kurs językowy dla młodzieży przygotowującej się do egzaminów językowych;
– coaching samorozwoju;
– spotkania informacyjne.

Spotkania z przedstawicielami placówek oświatowych mają na celu przedstawienie możliwości edukacyjnych uchodźców, zasad rekrutacji oraz innych praktycznych informacji.

Kolejna edycja odbędzie się w 2024 roku.

 

Obozy  przyrodnicze

W okresie ferii zimowych i letnich organizujemy dla grupy 40 dzieci wycieczki do malowniczych zakątków Polski, podczas których dzieci mają możliwość: intensywnego kontaktu z przyrodą, nauki poprzez zabawę i kreatywność, mistrzowskich zajęć ekologicznych na łonie natury, zwiedzania miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych.

O zapisach na obóz informujemy na miesiąc przed wakacjami na naszych portalach.

Zajęcia Urban Club i Urban Camp

Spotkania urbanistyczne dla ukraińskiej młodzieży i dzieci „W mieście jestem ja” w Warszawie to wspólny projekt Ukraińskiego Domu, organizacji Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) i organizacji społecznej „Efekt Dziecka”. Głównym celem projektu jest przekazanie jego uczestnikom ważnej, praktycznej wiedzy o miastach Polski, Ukrainy oraz innych krajów.

Zajęcia odbywają się w blokach po 5-10 spotkań dla dzieci w wieku 10-15 lat kilka razy w roku.

Zajęcia mistrzowskie

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z różnych dziedzin, m.in. fizyki, geografii i plastyki. Zajęcia dają uczestnikom możliwość aktywnego współdziałania, odkrywania i rozwijania swoich talentów, lepszego zrozumienia zjawisk zachodzących w społeczeństwie i przyrodzie oraz spędzenia czasu w gronie przyjaciół.

Zajęcia odbywają się kilka razy w miesiącu w godzinach wieczornych lub w weekendy.

Wspierają nas: