Zespół

mirkaMyroslava Keryk

Historyk, socjolog, specjalistka do spraw migracji i społeczności ukraińskiej w Polsce.  Jest prezeską Fundacji „Nasz Wybór” oraz redaktorką miesięcznika „Nasz Wybór”. Wykłada na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W swojej pracy łączy działania ukierunkowane na integrację społeczności ukraińskiej w Polsce z realizacją licznych projektów naukowo-badawczych w obszarze migracji.


dianaDiana Barańska

Z wykształcenia pedagożka, na co dzień animatorka kultury i koordynatorka projektów. Z Fundacją „Nasz Wybór” nieformalnie związana od dawna, a formalnie od stycznia 2015 r. Od tej pory jest koordynatorką i administratorką Ukraińskiego Domu. Oprócz tego od 10 lat prowadzi Stowarzyszenie MY, które zajmuje się promocją kultury krajów i narodów położonych na wschód od Wisły, gra w Orkiestrze Warzywnej Paprykalaba, prowadzi zajęcia z edukacji globalnej i przyrodniczej i łączy te wszystkie funkcje jeżdżąc na wysłużonym białym rowerze marki Pegazus. Dzięki temu nie stoi w korkach i nigdzie się nie spóźnia.


romaRomana Feliks

Ekonomistka, księgowa, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Księgowa projektów Fundacji współfinansowanych przez Europejski Fundusz na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich.


tatianaTetyana Rodnyenkova

Współzałożycielka oraz członkini Zarządu Fundacji „Nasz Wybór”. Z wykształcenia socjolog, badaczka przestrzeni edukacyjnej krajów postradzieckich. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Narodowym im. Iwana Franki we Lwowie oraz studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych (IFIS PAN) w Warszawie. W Fundacji zajmuje się realizacją projektów artystycznych, kulturalnych oraz działań skierowanych do dzieci i młodzieży. Koordynatorka wydarzeń kulturalnych, związanych z Ukraińcami w Polsce. Od maja 2014 roku jest współtwórcą i koordynatorką Klubu Ukraińskich Kobiet z siedzibą w Ukraińskim Domu w Warszawie.


iwonaIwona Trochimczyk-Sawczuk

Prawniczka, filolog, tłumaczka. Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku oraz podyplomowych studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Autorka wielu artykułów o prawnych aspektach imigracji, trenerka, koordynatorka projektów realizowanych ze środków EFI. Pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.